REKLAM ALANI




   
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
0 546 432 3209
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
BİLİM ODASI
(DENEY SAYFASI)
İletişim

Eğitim İnternet Kafe

+(90) 324 751 75 10
 


Mehmet SANİ

+(90) 536 689 29 47


 

Mail Adresimiz
 

mehmetsani54@hotmail.com

 

 

 


 

Ziyaretçi Defteri


 İsim 
 Mail 
 Konu 
 Mesaj    
 
 
 
          

Yazılan mesajlar

gülnar sevdalısı (16/11/2012 14:03)
Konu : belediyeye ödenen para
Mesaj : güzelim gülnarımızı bazı kişler yaşanmaz hale getiriyorlar çünkü atık su hizmeti altında yaylacı vatandaşlarını her ay 3 tl borçlandırılıyor.yazlığınıza çıktığınızda ilk su faturanızı ödeme yaparken yüksek olduğu için şok olmayınız ama belediye haklı çünkü hiçkimse fatura detayına bakıp itirazda bulunmuyor sayın başkanım ben yaylaya çıkan bir vatandaşım senede bir ay kalıyorum niye kullanmadığımız suyun atık su parasıyla borçlandırıyorsunuz tonajına belirlenen bir meblayla ödemeyi anlıyoruz da kullanılmadan nasıl her ay borçlanıyoruz biraz insaf.bu bir haksızlıktır tüm yaylacıların dikkatine ve sizin vicdanınıza havale ediyoruz.
Batu Batur (15/11/2012 10:58)
Konu : Gülnar Kalkınma Ve Eğitim Derneği
Mesaj : Gülnar'daki öğrencilerimizin en büyük eksiği yeterince bilinçlendirilmemesi ve onlara yeterince gelecek adına yol gösterilmemesidir. Gözlemlerim sonucu sunu söyleyebilirim ki Gülnar dışındaki lise öğrencileri üniversiteye hazırlanmak için daha 9. sınıfta sistemli olarak çalışmaya başlıyor. Fakat Gülnar'daki öğrencilerimiz son sınıfta bu gayreti göstermeye çalıştıklarından dolayı yeterince başarı sağlanmıyor. Oysaki sistemli bir rehberlik ve bilgilendirme seminerleriyle bu sorunun aşılabileceğini düşünüyorum.
Gülnar Kalkınma Ve Eğitim Derneği'ne bu konuda büyük iş düşüyor. Milli Eğitimle irtibata geçip konusunda uzman kişileri getirerek Gülnar'da bu soruna çözüm olabilirsiniz.
Sevgiler...
yahya bulut (15/11/2012 09:26)
Konu : SEVGİLİ BATU BATUR'A
Mesaj : Sevgili Batur, iltifat dolu görüşleriniz için teşekkür ederim. Özellikle, eli bilgisayara değen ve internete girme imkanı olan her gülnarlının Gülnar'a karşı borclu olduğunu düşünüyorum. Herkesin Gülnar için elbette yapabileceği ve söyleyeceği bir şeyler vardır. Önemli olan biz aydınların buna fırsat hazırlaması ve gençlere örnek olmasıdır. Bu anlamda, büyük fedakarlıklar yaparak Gülnar için haber Web siteleri yapanlara, gazete çıkaranlara ve haber peşinde koşanlara binlerce teşekkürler. Biz de, dernek olarak, bu konuda ki sorumluluklarımız için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bunu yapmaya da devam edeceğiz. Sizler ve diğerleri de bu kervana katılınca, daha da büyüyeceğimizi düşünüyorum. Gülnar'da Belediye Başkanlığı konusunda, şahsım için temenninize teşekkür ederim. Artık bu görevin günümüzde genç, dinamik, sosyal ve konusunda donanımlı adaylara düştüğünü düşünüyorum. Bizler ancak, fikirlerimizle onlara destek olabiliriz ve danışmanlık yapabiliriz.Saygılar
yahya bulut-Gülnar Kalkınma Ve Eğitim Derneğ
Batu Batur (15/11/2012 03:57)
Konu : Gülnarnet'e Bir Öneri
Mesaj : www.gilindire.com adresindeki forum bölümüne bakarsanız anlatmaya çalıştığımı anlarsınız.
Sevgiler...
Batu Batur (15/11/2012 03:51)
Konu : Gülnarnet'e Bir Öneri
Mesaj : Görüyorum ki üyeleriniz iletilerini sadece ziyaretci defterine yazabilmekte. bu nedenle konular harmanlanmakta ayırt edilmesi güçleşmektedir. oysaki formum bölümüne gülnarda turizm, gülnarda belediyecilik, gülnarda kalkınma gülnarda eğitim gibi konu başlıkları açsanız bizlerde iletilerimizin konusuna göre kendi başlığımızı açsak hem gönderilen iletiler derli toplu olurdu hem de konu dağılmadan devam ederdi. Düşüncelerimi tam olarak aktaramadım ama umarım siz bir anlam çıkarmışsınızdır. gecenin bu saatinde kelimeler kifayetsiz kaldı derdime :)
İyi çalışmalar...
Batu Batur (15/11/2012 01:58)
Konu : GÜLNAR İHL VE İDRİS EKŞİ'Lİ YILLARIM
Mesaj : Sayın Osman Ataş, sizi yakından tanıya bilmek için google amcaya bazı sorular sordum. o da beni kırmayıp bazı cevaplar verdi. İlk önce İDRİS EKŞİ'Lİ YILLARIM(1) adlı anınıza rastladım. Bir solukta okudum. Baktım ki 6 ya kadar sürüyor. Bilgisayarıma kısa yol yapıp yarın hepsini birden okumaya çalışacağım. Umarım bu iletimi okuyan arkadaşlarda kısa bir araştırma yapıp okuma fırsatı bulurlar. İki günde siz ve Yahya Bulut gibi iki güzel insanı tanıma fırsatı buldum. teşekkürler Gülnarnet.
Batu Batur (15/11/2012 01:19)
Konu : Yahya Bulut
Mesaj : Sevgili Yahya Bulut,
Sizi az önce yaptığım küçük bir araştırma sayesinde tanımış oldum. Umarım sizin gibi Gülnar aşıkları çogalır. siz gerçekten taşın altına elini koyanlardansınız. Umarım sizi Gülnar'da belediye başkanı olarak görme mutluluğuna erişiriz. Çünkü projeleriniz o zaman daha güçlü yeşerecektir. Sevgiler...
Batu Batur (15/11/2012 01:13)
Konu : Yahya Bulut
Mesaj : Dernek Genel Başkanı Yahya Bulut sözlerine şöyle devam etti; Gülnar’ın kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla Ankara’da Temmuz 2008’de kurulan Derneğimiz Ocak 2009 tarihi itibariyle de Gülnar şubesini açmış bulunmaktadır. Yerel potansiyelleri harekete geçirerek bölgeler arası ve bölge içi dengesizleri gidermek ve bölgesel kalkınmayı sağlamak üzere kurulmuş bulunan Çukurova Kalkınma Ajansı 2008 yılı programı olarak mali destek sağlamak üzere çağrıya çıkmış bulunmaktadır. Derneğimiz, Çukurova Kalkınma Ajansının bu hibe projelerinden birine veya bir kaçına teklif vermek suretiyle Gülnar’ın kalkınmasına katkıda bulunmak istemektedir. Bu Projelerden bazıları şunlardır.
Sosyal Kalkınma Projeleri;
Kentlilik bilincini geliştirme projeleri, Turizm bilinci yaratılması –Geliştirilmesi projesi, Yaşam boyu Eğitim ve spor projesi, engellilere yönelik projeler, kadınlara, çocuklara, yaşlılara yönelik projeler, gezici sağlık projeleri, Girişimcilik eğitim projeleri gibi.
Kırsal Kalkınma Projeleri;
Yayla turizm, eko turizm projeleri, spor ve kamp turizm projeleri, tarımsal ürünlerin paketlenmesi projeleri, soğuk hava deposu projesi, yem ve gübre üretmeye yönelik projeler, arıcılığa yönelik projeler, orman ürünleri işletme ile ilgili projeler, entegre süt ve süt ürünleri projeleri, zeytin ve zeytin yağı projeleri gibi.projeleri hayata geçirmek için buradayız davetimize katılan konuklara teşekkür ederim dedi.
Batu Batur (15/11/2012 00:57)
Konu : Yaşanacak Kent
Mesaj : Sevgili Yahya Bulut, çok güzel ve doğru bir gözlemde bulunmuş. yazısının birinde diyor ki : "Bu gün Hastaneyi doktorlarla doldursanız, okulları da öğretmenle, yarın hepsi gitmeye çalışır Gülnar’ı yaşanacak kent haline getirmedikçe." Nekadar doğru bir düşünce. Bence de Gülnar yaşanılacak bir kente dönüştürülmeli. Fırsat buldukça eleştirilerinize önerilerinize bakmaya çalışıyorum. Fakat temel sorun hep Gülnar''ın alt yapı sorunları olarak karşımıza çıkmış. Gülnar sadece beton binalarla, alt yapı eksiklerinin giderilmesiyle gelişmez. Kültürel yönden de gelişme olmak zorunda. Mesala hiç tiyatro salonumuz yok. Çesitli devlet tiyatrolarıyla irtibata geçilip ayda bir oyun da Gülnar'' da oynansa ne kadar güzel olurdu. Daha başka bir sinema salonu sonra. Birazda Gülnarın eksiklikleri bunlar.
Batu Batur (15/11/2012 00:39)
Konu : Osman Atas
Mesaj : Sevgili Osman Bey,
Gülnarnet adlı bu sitenin varlığından dün haberdar oldum. Artık fırsat buldukça birşeyler karalamaya çalışacağım. İntihal sözcüğü her ne kadar arapça olan bir sözcük olsa da konu başlığına çok uygun olmus. Bu sözcük seciminiz bana göre sizin ne kadar kültürlü olduğunuzu ortaya koymuş. Sizin gibi bir kalemin böyle "dijital dünyanın mülevves ortamından " uzak kalmaması taraftarıyım. Sevgiler...
Batu Batur (15/11/2012 00:32)
Konu : özür dilerim
Mesaj : Sevgili Admin,

Sanırım biraz aceleci davranıp sizi haksız yere eleştirmiş oldum. özürdilerim...
osman atas (14/11/2012 21:50)
Konu : intihal
Mesaj : dijital dünyanın mülevves ortamından kademe kademe uzaklaşmaya ahdettiğim şu günlerde batu baturun iddiası dikkatimi çekti. iddianın ispatı için yazının ilk paragrafını kopyalayıp google amcaya sorduğunuz zaman bilgiportalı, karadeniz, hemsinliyizbiz sitelerinde yazının orjinaline ve yazarına rastlıyorsunuz. temennim odur ki kültürel yozlaşma yazısını türkiyedeki değişik site editörleri mehmet imik bey den intihal etmiş olsun. velev ki öyle değilse özür dilemenin erdemi her zaman bakidir.
Batu Batur (14/11/2012 10:53)
Konu : Nasıl Bir Belediye Başkanı
Mesaj : Gülnara genç, dinamik olan ve sağlık sorunu olmayan, inşaat sektörüyle uğraşmış, halkın sorunlarını bilen, kendisine oy verenle vermeyen arasında ayrımcılık yapmayan, ilkeli, eleştiriye açık, durmadan proje üreten ve geliştiren bir belediye başkanı gerekiyor. İşte bahsettiğniz bu sorunların cözümü ancak bu şekilde sağlanır.
Batu Batur (14/11/2012 10:25)
Konu : Kültürel Yozlaşma
Mesaj : Sevgili Admin,

Mehmet İMİK Bey''in "Kültürel Yozlaşma.." adlı makalesinin kendisine ait olmadığını, belirten bir yorum atıyorum ve siz bunu yayınlamıyorsunuz. Saygısızlık değil gerçekleri söylediğimi düşünüyorum. Madem eleştiriye gelemiyorsunuz, neden böyle bir site kuruyorsunuz.
Batu Batur (14/11/2012 10:25)
Konu : Kültürel Yozlaşma
Mesaj : Sevgili Admin,

Mehmet İMİK Bey''in "Kültürel Yozlaşma.." adlı makalesinin kendisine ait olmadığını, belirten bir yorum atıyorum ve siz bunu yayınlamıyorsunuz. Saygısızlık değil gerçekleri söylediğimi düşünüyorum. Madem eleştiriye gelemiyorsunuz, neden böyle bir site kuruyorsunuz.
ali (07/11/2012 19:03)
Konu : ÖZ GÜLNARLIYA DESTEK
Mesaj : Öz Gülnarlı isminde giren kardeşimiz çok güzel bir konuya değinmiş. İstese Belediye bu parayı toplamaz. çünkü toplamak zorunda değil. Hizmet etmek için topluyor diye biliyoruz ama acaba bir yerin açığı kapatılmak için mi bu para toplanıyor çünkü hizmet anlamında hiç bir şey göremiyoruz. hizmet diye yapılan yolları göstereceklerse kış günü yol yapılmaz yapılan yollar şimdi daha kötü durumda. Başkan Gülnar'ı hiç gezmiyor herhalde ki bu yolları bu şekilde yarım yamalak bıraktırıyor. zamanında yapılmayan hizmete hizmet denmez çıkarcılık denir. Bu katı atık toplama bedelinin bir an önce iptal edilmesini istiyoruz çünkü tesis olmayan bir yerde bu bedel toplanmaz.
öz gülnarlı (06/11/2012 19:24)
Konu : DEVAMI
Mesaj : Gülnar da ortalığı pislik götürürken bu verdiğimiz paraların nereye gittiğini açıkcası çok merak ediyoruz. Bu konu hakkında site yöneticisinin gidip belediye başkanı ile durumu görüşüp paraların nereye gittiğini öğrenmesini rica ediyoruz. hizmetse nerde hizmet ? ortada başkanın gördüğü bir hizmet varda bizmi göremiyoruz. sözlerimizin ilgililer tarafından dikkate alınmasını istiyoruz.
öz gülnarlı (06/11/2012 19:17)
Konu : BELEDİYENİN KATI ATIK TOPLAMA BEDELİ H.K
Mesaj : Gülnar Belediyesi tarafından alınan katı atık toplama bedeli haksız yere kazanç elde etmek değil hizmet vermek içindir. Bizlerden yıllardır çevre temizlik vergisi adı altında toplanan paralar nereye gittiği bugüne kadar açıklanmazken, ikinci bir çöp vergisi (katı atık toplama bedeli) toplamaya kalkışmaları anlaşılır gibi değil. Ayrıca belediyelerin birinci görevinin halkı sömürüp onun üzerinden kazanç sağlamak olmadığını belirtmek isterim. evre ve Orman Bakanlığı'nın yayınladığı "Atıksu Altyapı ve Evsel Katı Atık Bertaraf Tesisleri Tarifelerinin Belirlenmesinde Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelikte belirtilen tesisler kurulmadan hiç bir şekilde bu paraların toplanmayacağını belirtmektedir. Ama Gülnar Belediye meclisleri tarafından uygulamaya konulan Evsel Katı Atık (çöp toplama) bedelinin iptalini istiyoruz. Gülnar da gerçek anlamda hizmet yapıldığını görsek verdiğimiz paraların hiç bir önemi yoktur.Cöplerin toplanması zaten belediyenin görevi değil midir ?
osman atas (28/10/2012 14:25)
Konu : bayram tebriği
Mesaj : kutlamakta geciktiğim kurban bayramınızı en içten dileklerimle tebrik eder, sevgi-barış-özlem-hasret-sevinç-vuslat-ayrılık-tebessüm-mutluluk-hüzün vs'leri tazeleyen bayramları yeniden idrak edebilmemiz ümidiyle...bayramınız mübarek olsun
yahya bulut (24/10/2012 09:39)
Konu : İYİ BAYRAMLAR
Mesaj : Halen Gülnar'da ve/veya Gülnar dışında yaşayan tüm gülnarlı hemşerilerimizin mubarek Kurban Bayramını kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyoruz.
GÜLNAR KALKINMA VE EĞİTİM DERNEĞİ yönetim kurulu adına
Yahya Bulut-Genel Başkan
Mehmet Ali Kantar-Genel Sekreter
... 10 ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret521208
GÜLNAR NÖBETÇİ ECZANE
buraya tıklayınız
Facebook Sayfası

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.607316.6738
Euro17.573517.6439
Site Haritası
Üyelik Girişi