REKLAM ALANI
   
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
0 546 432 3209
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
BİLİM ODASI
(DENEY SAYFASI)
İletişim

Eğitim İnternet Kafe

+(90) 324 751 75 10
 


Mehmet SANİ

+(90) 536 689 29 47


 

Mail Adresimiz
 

mehmetsani54@hotmail.com

 

 

 


 

Mehmet İMİK
imikmehmet@hotmail.com
GÜLNARLILAR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
23/04/2012

İl Genel Meclis Üyesi Mehmet İmik yaptığı açıklamada;Kuruluş  tarihini hatırlamıyorum ancak 6-7 dönem  (Başkanlık) geçti diye tahmin ediyorum. Kurulduğun dan bugüne, dernek yönetiminde görev almış tüm arkadaşlarımı  fedakarca yaptıkları  çalışmalarından dolayı tebrik ederek sözlerime başlamak istiyorum.

Derneğimizde  mutlaka  bugüne  kadar görev yapmış  tüm arkadaşlarım gerek dayanışma  gerek yardımlaşma  ve  gerekse güç olma noktasında iyi şeyler yaptıklarına  inanıyorum. Ancak gönül can alıcı doymuyor ki ? Hep daha fazla şey istiyor. İşte bende bu noktalarda bir şeyler söylemek istiyorum.

Bugüne kadar tüm aday olmuş siyasi aktörler mutlaka Mersin de 40-50.000 Gülnarlı potansiyeli (oyu) var gibi söylemlerle bizim ildeki zahiri gücümüzü siyasi çıkarları uğruna kullanmışlardır. Bu da şunu göstermektedir ki  şayet  biz bu gücün yarısını  bir araya getirebilsek  hemşerilerimizin  hem istihdam  hem de zaman  zaman  yaşamsal  (Günlük)  karşılaştıkları  sorunlarına çözüm bulma noktasında çok büyük işler yapabiliriz.

Yukarda  bahsettiğim  konuların  yapılabilmesi  için Mersin de şu andaki tek oluşumumuz  işte bu derneğimizdir. O nedenle  derneğimizi kuran ve bu günlere gelmesinde  emeği olan  herkesden  Allah  razı  olsun.

Tabi derneğimiz siyaset üstü bir yapıda olmalı ve  bu doğrultuda  hareket etmelidir. Öğrendiğim kadarıyla 40-50.000  Gülnarlı  oy potansiyeli olan  Mersin de 700 civarında derneğimizin üyeleri bulunmaktadır. Bence bu üye sayısının  on  binleri   devirmesi ve sadece söylemde kalan  birliktelik ve beraberliğimizi yani potansiyelimizi ortaya koymamız  gerekmektedir.

Daha sonra bu güçle derneğimiz her yerel seçimde yukarda bahsettiğim konularda   ( Özellikle istihdam konusunda )  istediği siyasi parti ile pazarlık yapabilir   konuma  gelmeli  dolayısıyla  elini güçlendirmelidir diye düşünüyorum.

Ayrıca  derneğimizde  bir personel  istihdam  edilerek  hemşerilerimizin Mersin deki sorunları ile ilgili Danışma  merkezi gibi çalışma  yapması sağlanmalıdır. Böylece  tüm hemşerilerimizin  çözemedikleri  sorunlarına çözümler üretilmelidir.

Üyelerden çok cüzi bir aylık aidat  toplanmalı  ve  bu  aidatlarla  dernek kendi  işletme  giderlerini karşılamalıdır.

Yukarda  bahsettiğim gibi gönül çok şey ister o nedenle  yönetimdeki  arkadaşların  işleri  hakikaten  çok zor Allah yardımcıları olsun.

Hepsine başarılar dilerim.


3364 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ÖZLÜ SÖZLER - 06/07/2013
ÖZLÜ SÖZLER
YEREL SEÇİME DOĞRU - 02/05/2013
Bir yerel seçime daha on ay kaldı kuruluşu neredeyse İstanbul belediyesi ile aynı olan bir belediye tarihimiz var.
Kültürel Yozlaşma.. - 14/07/2012
“Kültür, bir toplumu diğerlerinden farklı kılan değerler bütünü ve hayatı algılama biçimidir. “
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret530114
GÜLNAR NÖBETÇİ ECZANE
buraya tıklayınız
Facebook Sayfası

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.601018.6755
Euro19.298019.3754
Site Haritası
Üyelik Girişi