REKLAM ALANI
   
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
0 546 432 3209
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
BİLİM ODASI
(DENEY SAYFASI)
İletişim

Eğitim İnternet Kafe

+(90) 324 751 75 10
 


Mehmet SANİ

+(90) 536 689 29 47


 

Mail Adresimiz
 

mehmetsani54@hotmail.com

 

 

 


 

Mehmet İMİK
imikmehmet@hotmail.com
YEREL SEÇİME DOĞRU
02/05/2013

                               YEREL SEÇİME DOĞRU

 

             Bir yerel seçime daha on ay kaldı kuruluşu neredeyse İstanbul belediyesi ile aynı olan bir belediye tarihimiz var. Ancak bu derin geçmişimizi içinde yaşadığımız ilçemizin şu anki durumu ile kıyasladığımızda ortada bir takım eksikliklerin ve yanlışların olduğu görülmektedir. Zira derin tarihimize bakıldığında şu anda ilçemizin Bodrum’dan her alanda daha ileride bir ilçe konumunda olması gerekirken bırakın gelişmişliği, çağdaşlaşmayı nüfusumuz dahi günden güne azalmaktadır.( Bırakın dirimizi neredeyse ölümüze dahi sahip çıkamayacağız zira mezarlıkların hali ortada.)

       Bu girişten sonra yerel seçim arifesinde ve seçimde tespit ettiğim eksiklikleri affınıza sığınarak sizlerle paylaşmak istedim.

       Maalesef bizler yerel seçimde sanki genel seçimde oy kullanıyormuş gibi sandığa gidiyoruz. Kim bizleri daha iyi yönetecek (şehircilik anlamında), kim daha sosyal yaşatacak, kim gerek manevi gerekse kültürel değerlerimizin korunması yönünde çalışmalar yapabilecek, kim toplumun içinde bulunduğu kültürel yozlaşma ile mücadele edecek bir yapıda olacak (tecrübesi, bilgi birikimi ve yaşam tarzı ile) kim fakire fukaraya, dul ve yetime el uzatabilecek, bunların yanında hangisi belediyeyi daha etkin ve verimli hale getirerek benim belediyeden olabilecek kişisel isteklerime cevap verecek diye değerlendirmeler de bulunarak maalesef sandığa gitmiyoruz.

        Peki, nasıl gidiyoruz; Ben kimden canım sıkıldığında gidip çay içerim(köylüm olursa daha iyi içerim),kim bana bir araba kum verir, kim evimin önüne lamba taktırır, kim su borcumu silerse ya da benim partim kimi aday gösterirse (tenekeyi bile koysa ) ona oy veririm diyoruz. Dikkatinizi çekmek istiyorum bu taleplerin hiç birisinde içinde yaşanılan yerle ilçemizle ilgili gerek her alanda gelişmişlik gerekse değerlerin korunması noktasında bir beklenti yok. Oysa adaylarla birebir iletişim kurulduğunda görülecektir ki yukarıdaki kişisel istekleri adayların tamamı da karşılayacaktır. Öyleyse bu kişisel isteklerimle beraber ilçemle ilgili de yukarda belirttiğim isteklerim noktasında kim daha iyi hizmet edebilir diye düşünerek sandığa gitmemiz gerekirken sadece yukarda anlattığım kişisel isteklerle gidiyoruz.

       Bakın bütün bunların yanında birde hasetliğimiz ve inadımız var ki deme gitsin. Ben diyor A şahsına oy vereceğim çünkü bu işi en iyi o yapar. Ancaak A şahsının yanında benim hiç sevmediğim falancada var yarın A şahsı seçimi kazanırsa falancada çok sevinir belki de menfaat sağlar o nedenle ben yine bu işi yapamayacağını bilebile B şahsına oy vereyim gibi maalesef bu ilçeyi yıllardır geri götüren siyasi bir yerel seçim zihniyetimiz var. Bizden kopan ve sonradan ilçe olan Aydıncık’ ta 4 yılda yapılanlar ortada iken. Birde Mut’ a bakın bizim neyimiz eksik onlardan.

        Artık büyük düşünmek zamanı gelmiştir. Hele hele yeni çıkan yasayla ilçe sınırları ilçe belediye sınırları oldu. Beldeler kapanıyor ilçe belediyelerinin her alanda yetki ve sorumlulukları arttırılmıştır. Dolayısıyla artık Gülnar belediyesinin sınırları bugünkü haliyle belde ve köyler dahil tüm ilçeyi kapsamaktadır.

         İşte o nedenle yukarda saydığım bir belediye başkanında mutlaka ama mutlaka olması gereken vasıflar daha fazla önem kazanmış emanetin ehline teslimi olmazsa olmaz şart olmuştur.

         Bu konuda söyleyecek çok şey var ancak konuyu özetlediğimi zannediyorum.2014 Mart’ında yapılacak yerel seçim ilçemizin gelişmesi için değerlerimiz için, fakir fukara için, dul ve yetimler için tarihi bir fırsattır. GELİN  YUKARDA SAYDIĞIM VASIFLARA KİM SAHİPSE HEP BERABER ONA OY VEREREK BU TARİHİ  FIRSATI KAÇIRMAYALIM. Saygılarımla3005 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

belediye     13/11/2013 10:58

Yerel seçimler Gülnar için çok önemli bir şanstır,isabetli bir Başkan seçmeyi başarırsak Gülnar'ı kurtarabilrirz,aksi halde her geçen yıl bir önceki yılı aratıyor olacak.Herkese saygı ve sevgiler.
fahri yıldız

yerel seçimler     02/11/2013 12:08

Gülnar sevdalısı birisi olarak İlçemizin gözümüzün önünde,göz gore gore tükenmekte olduğunu büyük bir hüzünle takip etmekteyiz.Önümüzdeki yerel seçimler belki bir fırsat olabilir,bu fırsatıda kaçırırsak,küçük hesaplar içerisinde olmaya devam edersek,büyücek bir köy olma yolundaki ilçemize bir tuğlada biz koymuş olacağız.Sayın Mehmet İmik'in tespitleri çok yerindedir,umarım bu seçimlerde önceki kriterlerimiz yerine aklın ve mantığın kriterlerini kullanırız.Saygılarımla.
fahri yıldız

Yazarın diğer yazıları

ÖZLÜ SÖZLER - 06/07/2013
ÖZLÜ SÖZLER
Kültürel Yozlaşma.. - 14/07/2012
“Kültür, bir toplumu diğerlerinden farklı kılan değerler bütünü ve hayatı algılama biçimidir. “
GÜLNARLILAR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ - 23/04/2012
Derneğimiz siyaset üstü bir yapıda olmalı ve bu doğrultuda hareket etmelidir.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret574086
GÜLNAR NÖBETÇİ ECZANE
buraya tıklayınız
Facebook Sayfası

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.856628.9723
Euro31.591731.7183
Site Haritası
Üyelik Girişi