REKLAM ALANI
   
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
0 546 432 3209
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
BİLİM ODASI
(DENEY SAYFASI)
İletişim

Eğitim İnternet Kafe

+(90) 324 751 75 10
 


Mehmet SANİ

+(90) 536 689 29 47


 

Mail Adresimiz
 

mehmetsani54@hotmail.com

 

 

 


 

GÜLNAR’DA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI YARIŞI KIYASIYA DEVAM EDİYOR…

30/11/2023

Gülnar’da Siyasi Partilerin Adayları Kim Olacak ?


               Yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte Türkiye’nin en eski ilçelerinden biri olan Gülnar 'da siyaset arenasında hareketli günler yaşanıyor. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde 5 partiden toplam 15 Belediye Başkan Aday Adayı belediye başkan adayı olabilmek için kıyasıya yarışıyor.

                Cumhur ittifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı adayının MHP’den gösterileceğine kesin gözüyle bakılırken; Gülnar Belediye Başkanı adayının Ak Parti’den olabileceğine dair söylentiler aday adayları arasında heyecanı arttırdı. Söylentilerin kamuoyunda yoğun bir şekilde dillendirilmesi, Ak Parti’li aday adayı sayısını rekor seviyeye çıkardı. Bugüne kadar, 2024 yerel seçimleri için Ak Parti’den 5 aday adayı Belediye Başkan aday adaylığı için resmi başvuruda bulundu: Numan SOVUKPINAR, Huriye ÖZER, Selda ARSLAN, Ünal GÜDÜL ve Himmet BÜYÜK.

                Ak Parti, 27 Kasım’da Mersin genelinde belediye başkanlıkları için temayül yoklaması yaptırdı. Ak Parti Gülnar Belediye Başkan adaylığı için Numan SOVUKPINAR’ın temayül yoklamasında birinci sırada olduğuna dair kulislerde ve kamuoyunda iddialar dolaşıyor.

                MHP’li mevcut Belediye Başkanı Alparslan ÜNÜVAR, 5.Yılın sonunda tekrar aday adayı olurken, karşısında 4 tane güçlü rakip buldu. Celal KADİM, Fatih GÜNEL, Osman ÇÖL ve Fatih ÖNGE’nin belediye başkan aday adaylığına yeşil ışık yaktığı kamuoyunda konuşuluyor.

                CHP’de ise yerel seçimlerde İyi Parti ile ittifak yapılıp yapılmayacağı belirsizliğini korurken, belediye başkan adaylığı için iki aday adayının ismi kulislerde dolaşıyor. Bayram Ali DEDE ve Celal GÜRBÜZ adaylar arasında yer alıyor. Kamuoyunda, Bayram Ali DEDE’nin bir adım önde olduğuna dair iddialar dolaşıyor.

                İyi Parti’de Yüksel ÇELİK ve Erkan ARICI’nın  aday adaylığı konusunda kıyasıya yarıştıkları kamuoyunda dolaşıyor.

                Yeniden Refah Partisi’nde ise Ömer Ali BİLGİN Aday adayı olarak yarışa katılıyor. Kulislere göre, Yeniden Refah Partisi Gülnar İlçe Teşkilatı, Ömer Ali BİLGİN’in aday olması için hazırlıklar yapıyor.

                100 yılı aşkın bir süredir ilçe olan kadim ilçemiz, Belediye Başkanı hangi siyasi partiden seçilirse seçilsin, en güzel şekilde yönetilmeyi hakkediyor. Gülnar Net olarak bütün adaylara çağrıda bulunuyoruz: Bardat’tan Kayrak’a; Büyükeceli’den Zeyne’ye kadar kapısı çalınmamış hane bırakmayın. Ayrıca, bazı projelere öncelik verin:

1-      Gülnar Devlet Hastanesi’nin C Sınıfı Hastane olması için yoğun çaba sarf edin.

2-      Aydıncık- Gülnar yolu taşıt trafiğine kapalıdır. Yıllardır kapalı ve atıl bir vaziyette bekleyen yolun açılması için temaslarda bulunun.

3-      Gülnar-Büyükeceli yolunun yapılması için gerekli bürokratik adımları atın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam91
Toplam Ziyaret590847
GÜLNAR NÖBETÇİ ECZANE
buraya tıklayınız
Facebook Sayfası

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
Site Haritası
Üyelik Girişi