• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/gulnar.net.1?ref=bookmarks
Üyelik Girişi
İletişim

Eğitim İnternet Kafe

+(90) 324 751 75 10
 


Mehmet SANİ

+(90) 536 689 29 47


Mail Adresimiz

mehmetsani54@hotmail.com

 

 


Hasan Sünbül Üç Aylar Hakkında ki Yayınladığı Mesajında Şunları Söyledi:

22 Mayıs 2012 Salı günü rahmet, bereket ve mağfiret iklimi üç ayların ilki Recep ayına ulaşmış olacağız. Günah ile kirlenen gönüllerimizin ibadet, istiğfar ve tefekkürle arınacağı müstesna günlere kavuşmuş olmanın heyecanı içerisindeyiz. Daha fazla ümitle günahlarımıza tövbe ve istiğfar ettiğimiz, farzların yanında nafile oruç, namaz ve sadakalarla Rabbimize iltica ettiğimiz bu mübarek günlere kavuşturduğu için yüce Mevla’ya şükürler olsun.


Recep, Şaban ve Ramazan ayları, bir rahmet pınarı ve şifa kaynağıdır. Bu aylar, Regaib, Mirac, Berat ve Kadir gecelerini içinde barındırır.Recep ayı, Sevgili Peygamberimizin (s.a.v.) tarifiyle Allah’a adanmıştır. Müminler bu ayda, Yüce Rabbimizin “Dikkat edin, kalpler ancak Allah’ı anmakla huzur bulur” ayetiyle dikkat çektiği hakikat temel düstur olur ve kalplerden zikr-i ilahi düşmez. Recep ve sonrasında Şaban ayı, inananları, içinde bin aydan hayırlı bir gece olan rahmet ve hidayet ayına, Ramazan-ı Şerif’e hazırlar. Bunun için mü’min, öncelikle Recep ayının ilk Cuma gecesini Rabbine hasreder. O’na yönelir, O’nu ister ve O’ndan bekler. Arzusunu Rabbinin razı olacağı söz ve davranışlara yoğunlaştırır. Sadece O’na kul olduğunu yeniden ikrar eder.

O gece, yer ve gök ehlinin yüce Mevla’ya arz-ı endam eylediği, ümitlerini Allah’a açtığı kutsi bir gece olur. O gece, kararmış hayatları aydınlatan bir kandil oluverir. Affın, mağfiretin, rahmet ve bereketin kapısı olan o gece, yani 24 Mayıs 2012 Perşembe gününü Cumaya bağlayan gece üç ayların ilk kandili Regaib Gecesidir. Sevgili Peygamberimiz, Recep ayının ilk Cuma gecesinde şöyle dua etmiştir: “Ya Râb, Recep ve Şaban ayını bize mübarek kıl. Ve bizi Ramazan ayına ulaştır.”


Başta meslektaşlarım ve cemaatimiz olmak üzere, ülkemiz ve yurtdışında yaşayan soydaş ve dindaşlarımızın üç aylar ve Regaib Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gün ve gecelerin İlçemize, ülkemize ve tüm İslam âlemine rahmet, bereket ve huzur vesilesi olmasını ve iyi, güzel ve doğru amellerimizle, dua ve yakarışlarımızın kabul olmasını Cenâb-ı Mevlâ’dan niyaz ediyorum.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1100 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın